Sklep

Zestaw opatrunków na oparzenia - STRAŻ POŻARNA

Drukuj
Cena brutto:530,00 zł
Cena netto:490,74 zł

Opis

Przeznaczony do zastosowania przez jednostki Straży Pożarnej OSP i PSP. Zgodny z wytycznymi Komendanta Głównego PSP jako wyposażenie torby PSP R1 oraz zestawu uzupełniającego PSP R1.

Skład zestawu: 

2 x opatrunek na twarz 30 x 40 cm
2 x opatrunek 20 x 46 cm
2 x opatrunek na dłoń 20 x 55 cm 
1 x opatrunek 10 x 10 cm
2 x żel 120ml - opis poniżej*
2 x bandaż
1 x nożyczki

Przydatność do użycia 5 lat.

 Opatrunek hydrożelowy  Water Jel w 96% składa się z czystej, demineralizowanej wody, 4% olejku z drzewa herbacianego o przeznaczeniu medycznym, który jest składnikiem bakteriostatycznym, chroniącym rany przed zakażeniem oraz dodatku specjalnego środka żelotwórczego, pozwalającego na uzyskanie formy „lepkiej, absorbującej ciepło błony wodnej” nakładanej na miejsce oparzenia. Pozostałe składniki służą jedynie podtrzymywaniu efektów działania żelu i przedłużeniu jego trwałości. 

Hydrożel jest naniesiony na materiał nośny w postaci włókniny wełnianej z przeplotem. W odróżnieniu od tradycyjnej metody chłodzenia poprzez parowanie (przy użyciu wody), co może prowadzić do hipotermii, WATER-JEL stosuje metodę odprowadzania ciepła. Metoda ta polega na chłodzeniu rany oparzeniowej poprzez odprowadzenie ciepła z oparzonej tkanki skórnej do żelu WATER-JEL, który tworzy lepką błonę wodną, absorbującą ciepło z miejsca oparzenia. Dzięki zastosowaniu tej metody następuje szybkie odprowadzenie ciepła z rany oparzeniowej. Umożliwia to uzyskanie szybkiego zmniejszenia bólu oraz znacznej redukcji martwicy tkanki skórnej po oparzeniu (zniszczenie tkanki). 

W warstwie żelu następuje proces przepływu ciepła (konwekcja) – ciepło pochłonięte przez WATER-JEL (Water-Jel ma zdolność pochłaniania ciepła przekraczającą temperaturę 1000°) jest odprowadzane na powierzchnię żelu i uwalnianie do powietrza. Efekt buforowy warstwy żelu umożliwia szybkie odprowadzanie ciepła z miejsca oparzenia bez obniżania temperatury wokół miejsca nałożenia żelu. Dzięki temu znacznie zmniejszono ryzyko wywołania hipotermii u osoby poszkodowanej. Zastosowanie włókniny wełnianej z przeplotem jako nośnika żelu zapewnia pochłanianie żelu schładzającego w ilości trzynastokrotnie większej od ciężaru samego nośnika.

* W przypadku oparzeń o niewielkiej rozległości z powodzeniem można stosować żel w buteleczce. Ich sposób działania i skład oparty jest na takiej samej technologii jak ta używana w opatrunkach i kocach na oparzenia. Natychmiast po nałożeniu na miejsce poparzone, żel zmniejsza ból i schładza skórę. Posiada działanie aseptyczne i stanowi doskonałą barierę przeciwko czynnikom powodującym wzrost ciepła. 


Opakowanie stanowi poręczna butelka z dozownikiem. Doskonale sprawdza się w przypadku oparzeń kuchennych w kuchniach domowych i przemysłowych. Bardzo przydatny w apteczkach domowych i zakładowych.

Dopuszczenie CE, FDA, pojemność 120 ml, opakowanie butelka z dozownikiem.

Produkt można również zakupić osobno.

Partnerzy

  • aedmax.jpg
  • cleox.jpg
  • elite_bags.jpg
  • laerdal.jpg
  • metalerg.jpg
  • waterjel.jpg

© 2018 Wszelkie pawa zastrzeżone Ratomed - Ratownictwo Medyczne Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem